Přehled hlavních akcí 2021

sobota 24. dubna

OTEVŘENÍ OKÉNKA NAŠÍ RESTAURACE

Čekají na vás kovbojské fazole, bramboráky, řízky a jiné dobroty. Samozřejmostí je jídlo a pití s sebou.

neděle 2. května

NOVINKA - obnovení pohádkových nedělí pro děti

Od 15.00 hodin každou neděli v měsících květen, červen, červenec a srpen pro Vás máme připravené nedělní odpoledne pro děti. Program bude trvat 2 hodiny. Zabaví se děti menší i větší, odpoledne jsou pro ně připravená zajímavá témata a mnoho soutěží. Registrace dětí na nedělní odpoledne probíhá už od 14.30 hod. Vstupné na odpoledne pro děti se platí 100 Kč, vstupné platí pouze zaregistrované dítě, ne rodiče.
Kontakt: facebook.com/kukutadyjsem/, tel.: Veronika 608 003 043.


Tato neděle patří dětem a jmenuje se VÍTÁNÍ JARA. Ostatní jsou uvedeny samostatně, zde na našem webu.

Plán nedělí je připraven, pouze čekáme, zda je budeme moci realizovat.


A protože děti mají rádi sladké, tak budou do jídelníčku každou neděli zařazeny BORŮVKOVÉ KNEDLÍKY.

středa 5. května

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ GRILOVÁNÍ RYB

16.00 18.00 hod. - každou středu v měsících květen, červen, červenec, srpen GRILUJEME RYBY. Pokud chcete větší množství ryb a mít jistotu, že je dostanete, je nutná objednávka na telefon: 603 318 922.

14. – 16. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

Celý víkend - pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát... Pro děti jízdy na koních.


11. - 12. června

FESTIVAL ŽIVOT 2021

Hlavním tématem letošního tématu je IMUNITA

Pátek - 17.00 hod. - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
v Anenském údolí pod hradem Potštejn. Čekají Vás 4 přednášky na ženská témata.

Sobota - 9.00 hod. - ZAHÁJENÍ PŘEDNÁŠEK
Tento den je pro Vás připraveno 7 přednášek na velmi zajímavá témata. Pro velký úspěch v loňském roce jsme opět pozvali Mgr. Helenku Cmurovou a MUDr. Tomáše Lebenharta. Oba jsou mistři svého tématu a mají Vám co nabídnout.
Mgr. Cmurová - www.rakovina-kompletní-poradenství.cz zvolila témata hned 3 a sice DMSO: zdravé oči, zdravé klouby bez bolesti, zlepšení celkového zdravotního stavu. Jasným a velmi žádaným tématem je Lněný olej Dr. Johanny Budwig: krásná pleť, spousty energie a pevné zdraví.
A novinka pro letošní sezónu je přednáška Dr. Ryke Geerd Hammer - objevitel pěti přírodních bio-logických zákonů, které tvoří základ Nové medicíny (Meta-Health). Souběžně Roman Blažko - oleje a jejich využití - www.dejsiolej.cz.
MUDr. Tomáš Lebenhart - www.homeopat.mypage.cz - téma přednášky POSILOVÁNÍ IMUNITY NA RŮZNÝCH ÚROVNÍCH - myšlenky - doplňky - strava - informační léčba - metody - tehniky - silná a inteligenstí imunita je jediné, čemu se má smysl na biologické úrovni věnovat - spirituální rovina - to je podstatné pro naše zdraví.

Více na: www.festivalzivot.cz.


3. července

VELKÝ WESTERNOVÝ DEN


Pátek - 16.00 hod. - bramborákové hody.

Sobota - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Tradiční velká show kovbojů a indiánů. S námi se na 4 hodiny přenesete na Divoký západ a vlastně zjistíte, že i u nás
je svět vzhůru nohama. Svoji návštěvou nás poctí stunt team CABALLOS a Stáj Trojan. Jsou to mistři džigitovky a westernového ježdění.
Nedílnou součástí westernového dne jsou INDIÁNI Ranch Oklahoma. Čekají Vás bojové hry indiánských válečníků i prastaré legendy, napojení koní a určitě Vás nemine závěrečná bitva kovbojů a indiánů.


20.00 hod. - country bál se skupinou MAKADAM ROAD.

21.30 hod. - EXKLUSIVNÍ VELKÁ OHNIVÁ SHOW S KOŇMI – RANCH BÁNOV.
Jirka a Renata Bednářovi pro tento večer vždy připravují show, která je na Vochtánce premiérou.
4. – 7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL NA HRADĚ POTŠTEJN

Neděle 4. července - zahájení v 18.30 hod., úvodní představení pro dospělé:  Divadlo KiX - Dotkni se vesmíru a pokračuj od 19.00 hod., Koncert: rock´n´roll & oldies - The Fribbles od 21.00 hod.
Pondělí 5. července - Lidový loutkář Jirka Polehňa: Neposlušná
kůzlátka od
16.00 hod., představení pro dospělé: Heraldicus & Inkognito - Stáří aneb Ještě nepřišel ten čas od 19.00 hod.
Úterý 6. července - loutková pohádka LD Maminy - Z pohádek bratří Grimmů od 16.00 hod., představení pro dospělé: DS Na skále: hra pro dospělé - I muži mají své… od 19.00 hod.
Středa 7. července - hraná pohádka: OČB Orlice – Jak si Honza hledal nevěstu od 16.00 hod. a zakončení festivalu.

Bližší informace: www.divadelni.potstejn.cz. Změna programu vyhrazena.


16. – 17. července

COUNTRY FESTIVAL TOMÁŠE LINKY A PŘÍMÉ LINKY S HOSTY

LETOŠNÍ ROK POPRVE V HISTORII BUDE FESTIVAL DVOUDENNÍ.

Pátek - 18.00 - 20.00 hod. - zahájí country festival REKONVALESCENCE, která s námi oslaví 40 let na scéně. Bude to velmi slavnostní koncert, který bude moderovat Pavel Bezi Bezouška a Pavel Kaiser. A protože se slaví, tak budou i dárky. A to dárky pro diváky. Hlavní cenou bude let balónem pro 2 vzduchoplavce. Takže, kdo si koupí vstupenku na festival do pátku 16. července do 18.00 hodin bude zařazen do velkého slosování.

20.30 – 22.00 hod. - CADILLAC PB. Večer rozjedeme koncertem, který u nás ještě nebyl!!! A myslím, že přitvrdíme do rockovějšího žánru.

Sobota - 13.00 hod. - slavnostního zahájení se ujme, spolu s Tomášem Linkou, velký znalec v oboru country Pavel Bezi Bezouška. No a pak to ve svižném rytmu rozjedeme. Letošní rok vystoupí: RUDOLFINUM, MAKADAM ROAD, BIG BOY BAND, BLUEGROUND, BESSONI, ALLAN MIKUŠEK,  PAVEL KAISER BAND.
20.00 hod. - TOMÁŠ LINKA A PŘÍMÁ LINKA.
22.15 hod. - MICHAL TUČNÁ REVIVAL – ROSŤA FIŠER PLZEŇ.


sobota 14. srpna

INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - slavnostním zahájením Vás pozveme na setkání indiánů, zástupců americké armády a kovbojů u příležitosti výročí podepsání smlouvy o příměří mezi oběma národy. Této oslavy se zúčastní opět i sám generál Custer s doprovodem.
Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní.
V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně siuxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců.

DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO, CO VÁS ČEKÁ.

A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s wester
novou tématikou jsou Vám k dispozici celý den.

20.00 hod. - country bál se skupinou BOLASO.
21.30 hod. - NOČNÍ SHOW AKADA A JEHO HOSTÉ

 


Změna programu vyhrazena.
Fotografie: Václav Kašpar.


PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2021