Přehled hlavních akcí 2022

pátek 15. dubna

COUNTRY VELIKONOČNÍ VELKÝ PÁTEK

11.00 hod. - otevření restaurace s kuchyní plnou specialit.

sobota 16. dubna

OTEVŘENÍ SEZÓNY 2022

20.00 hod. - zahajuje sezónu tradičně country skupina MAKADAM ROAD.

středa 4. května

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ GRILOVÁNÍ RYB

16.00 19.00 hod. - každou středu v měsících květen, červen, červenec, srpen GRILUJEME RYBY. Letos Vás čekají od června speciality – čerstvé teplé uzené MAKRELY Z UDÍRNY. Pokud chcete větší množství ryb a mít jistotu, že je dostanete, je nutná objednávka na telefon: 603 318 922.

sobota 7. května

POCHOD PŘES TŘI HRADY

48. ročník pořádá KČT TJ Sopotnice ve spolupráci s Domovem pod hradem Žampach a obcí Potštejn. Start a cíl v Sopotnici. Připravuje se 8 pěších tras a 12 cyklotras. Tradiční Sopotnice, Osvědčený Žampach a Romantický Potštejn. Trasy na stránkách KČT Sopotnice www.kct-sopotnice.com. Po celý den se budeme věnovat všem účastníkům pochodu. Je připraven bohatý jídelníček dle chuti každého z Vás. Kovbojské fazole, guláše, gril kuřata, vepřové kýty, steaky… a luxusní dobroty naší cukrárny.

20. – 22. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

Celý víkend pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát, halušky se zelím a uzeným masem, svíčkovou na smetaně a borůvkové knedlíky.
Sobota - 20.00 hod. - country skupina JEŠTĚŘICE.


2. července

VELKÝ WESTERNOVÝ DEN


Pátek - 16.00 hod. - bramborákové hody.

Sobota - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Čeká Vás tradiční setkání kovbojů a indiánských válečníků. Westernový den zahájí JIMMY MAGURA se svoji show. Čeká Vás 4 hodinový program plný napětí, mystiky a válečných bojů. Ranch OKLAHOMA má připravené bojové hry, prastaré legendy a úžasné napojení koní. Letos hodně zapojíme do show naše nejmenší diváky. Připravili jsme pro ně mnoho cen, které budou dostávat v průběhu westernového dne. S velkou radostí Vám musím oznámit, že naše pozvání přijal stunt team CABALLOS a stáj Trojan. Jejich mistrné vystoupení v džigitových jízdách a čtverylce Vás nezklame. Jsou to mistři ve svém oboru. Závěr vystoupení patří noční ohnivé show.

20.00 hod. - country bál se skupinou MAKADAM ROAD.

21.30 hod. - EXKLUSIVNÍ VELKÁ OHNIVÁ SHOW S KOŇMI – RANCH BÁNOV.
Jirka a Renata Bednářovi pro tento večer vždy připravují show, která je na Vochtánce premiérou.
Nabídka akce přímo nad naším tábořištěm:

4. – 7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL NA HRADĚ POTŠTEJN

Detailní program a bližší informace: www.divadelni.potstejn.cz.


15. – 16. července

20. ROČNÍK COUNTRY FESTIVAL TOMÁŠE LINKY A PŘÍMÉ LINKY S HOSTY

LETOS VE SLAVNOSTNÍM!


Páteční i sobotní večer patří po právu TOMÁŠI LINKOVI za to že s námi na Vochtánce vydržel 20 let a v tomto duchu se ponese i festival. Prozradím, že každá z kapel má pro Tomáše připravené malé překvapení a Vy se těšte na Tomáše i jeho rodinu.
A protože slavíme, tak budou dárky. Každý divák, který si koupí vstupenku do pátku 15. července do 17 hodin se ocitne ve slosování o POUKAZ „MEJDAN NA VOCHTÁNCE“ v hodnotě 5 000 Kč.

Pátek - 17.30 hod. - Všichni přijďte na slavnostní zahájení věnované Tomáši Linkovi. Zahájí hudební skupina, která na Vochtánce ještě nikdy nevystupovala a troufám si říci, že jsou to malí následovníci Tomáše Linky. Jejich věkový průměr je 12 let. Poté nás čeká LOSOVÁNÍ CENY DIVÁKA. Následuje na Vochtánce milovaný RANGERS BAND, se kterým prozpíváte celý koncert. Závěr pátečního večera patří…
PAVEL KAISER BANDU, který Vás naladí tak, že se Vám nebude chtít ani spát.

Sobota - 13.00 hod. - slavnostního zahájení se ujme country kapela, která nechyběla na žádném ročníku a sice domovská kapela Vochtánky MAKADAM ROAD. No a pak to rozjedeme – pruhované RUDOLFINUM, veselí BESSONI, s velkou úctou TAXMENI, tradiční REKONVALESCENCE a legendární SCHOVANKY. Bude to jízda.

Ve 20.00 hod. a po dvacáté vystoupí TOMÁŠ LINKA A PŘÍMÁ LINKA. Legenda našeho country. Závěr večera Vás čeká country skupina HOLOKRCI s frontmenem a šoumenem MARIANEM KADLECEM.sobota 13. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - čeká Vás slavnostní nástup indiánů, kovbojů a celé kavalerie. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit i Vy. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně Siouxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců.

DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO, CO VÁS ČEKÁ.

A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s wester
novou tématikou jsou Vám k dispozici celý den.

20.00 hod. - country bál se skupinou BOLASO.
21.30 hod. - NOČNÍ SHOW AKADA A JEHO HOSTÉ

 


Změna programu vyhrazena.
Fotografie: Václav Kašpar.

PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2022