Přehled hlavních akcí 2023

pátek 14. dubna

OTEVŘENÍ SEZÓNY

15.00 hod. - otevření restaurace s kuchyní plnou specialit.

sobota 15. dubna

ZAHÁJENÍ S COUNTRY BÁLEM

20.00 hod. - zahajuje sezónu tradičně country skupina MAKADAM ROAD.

středa 3. května

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ GRILOVÁNÍ RYB

16.00 19.00 hod. - každou středu v měsících květen, červen, červenec, srpen GRILUJEME RYBY. Pokud chcete větší množství ryb a mít jistotu, že je dostanete, je nutná objednávka na telefon: 603 318 922.

sobota 6. května

POCHOD PŘES TŘI HRADY

49. ročník pořádá KČT TJ Sopotnice ve spolupráci s Domovem pod hradem Žampach a obcí Potštejn. Start a cíl v Sopotnici. Připravuje se 19 pěších tras a 12 cyklotras. Tradiční Sopotnice, Osvědčený Žampach a Romantický Potštejn. Trasy na stránkách KČT Sopotnice www.kct-sopotnice.com. Po celý den se budeme věnovat všem účastníkům pochodu. Je připraven bohatý jídelníček dle chuti každého z Vás. Kovbojské fazole, guláše, gril kuřata, vepřové kýty, steaky… a luxusní dobroty naší cukrárny.

19. – 21. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

Celý víkend pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát, halušky se zelím a uzeným masem, svíčkovou na smetaně a borůvkové knedlíky.
Sobota - 20.00 hod. - country skupina SEŠLOST.


9. – 11. června

Zážitkový FOTO WORKSHOP

Pátek zahájení v ANENSKÉM ÚDOLÍ v Kemp western POTŠTEJN. Akce je pořádaná pro profesionály i pro amatéry. Čeká Vás focení v luxusních lokacích. HRAD POTŠTEJN – západ slunce a orel kamčatský, focení hradu z letadla ...ANENSKÉ ÚDOLÍ u řeky Divoké Orlice – focení mužský i ženský poloakt. DIVOKÁ PŘÍRODA RANČE – focení kovboje na koni, Muzeum starých strojů Žamberk – parní lokomotiva. …super program, velmi lákavé lokace – to je to co Vás čeká.
Přihlaste se na tel.: 603 748 727. Bližší info na www.danielcamera.cz.

8. července

VELKÝ WESTERNOVÝ DEN


Pátek - 16.00 hod. - bramborákové hody.

Sobota - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Čeká Vás tradiční setkání kovbojů a indiánských válečníků. Westernový den zahájí JIMMY MAGURA se svoji show. Čeká Vás 4 hodinový program plný napětí, mystiky a válečných bojů. Ranch OKLAHOMA má připravené bojové hry, prastaré legendy a úžasné napojení koní. Letos hodně zapojíme do show naše nejmenší diváky. Připravili jsme pro ně mnoho cen, které budou dostávat v průběhu westernového dne. S velkou radostí Vám musím oznámit, že naše pozvání přijal stunt team CABALLOS a stáj Trojan. Jejich mistrné vystoupení v džigitových jízdách a čtverylce Vás nezklame. Jsou to mistři ve svém oboru. Závěr vystoupení patří noční ohnivé show.

20.00 hod. - country bál se skupinou MAKADAM ROAD.

21.30 hod. - EXKLUSIVNÍ VELKÁ OHNIVÁ SHOW S KOŇMI – RANCH BÁNOV.
Jirka a Renata Bednářovi pro tento večer vždy připravují show, která je na Vochtánce premiérou.
Nabídka akce přímo nad naším tábořištěm:

4. – 7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL NA HRADĚ POTŠTEJN

Detailní program a bližší informace: www.divadelni.potstejn.cz.


21. – 22. července

21. ROČNÍK COUNTRY FESTIVAL TOMÁŠE LINKY A PŘÍMÉ LINKY S HOSTY

Letos to rozjedeme už v pátek!!! O pořádný rozjezd se zaslouží BENKROFTI a v pátek poprvé Rosťa Fišer s REVIVAL MICHALA TUČNÉHO. SLAVÍME 10 LET NA SCÉNĚ!

Pátek - 18.30 hod. - Zahájení pátečního večera se poprvé u nás ujme kapela BENKROFTI s jejím frontmanem Michalem Rybkou. A kde je Rybka, tam je humor!!! Nejdůležitější informací je POPRVÉ V PÁTEK – REVIVAL MICHALA TUČNÉHO. Takže se připravte, že prozpíváte celý páteční večer.

Sobota - 13.00 hod. - slavnostního zahájení se ujme country kapela, která nechyběla na žádném ročníku, a sice domovská kapela Vochtánky MAKADAM ROAD. No a pak to rozjedeme – STARÝ FÓRY s hostem, veselí BESSONI, u nás poprvé THE CELL – velká jízda, s velkou úctou legendy ZELENÁČI a jižanská country, to je to co nás baví – PAVEL KAISER BAND.

Ve 20.00 hod. vystoupí TOMÁŠ LINKA A PŘÍMÁ LINKA. Legenda našeho country. Závěr večera Vás čeká country skupina HOLOKRCI s frontmanem a šoumenem MARIANEM KADLECEM. Velká show, u které nesmíte chybět.


sobota 12. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. -čeká Vás slavnostní nástup indiánů, kovbojů a celé kavalerie. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zůčastnit i Vy. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně Siouxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců.

DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO, CO VÁS ČEKÁ.

A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality a stánky s westernovou tématikou
.

20.00 hod. - country bál se skupinou KAMULET.
21.30 hod. - NOČNÍ SHOW AKADA A JEHO HOSTÉ

 


Změna programu vyhrazena.
Fotografie: Václav Kašpar.

PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2023