Přehled hlavních akcí 2019


pátek 19. dubna

COUNTRY VELIKONOCE V TANDEMU
S COUNTRY RÁDIEM

20.00 hod. - SUPER PROGRAM: country kapela REKONVALESCENCE se bude střídat s hudebním dramaturgem radia Country Pavlem BEZI Bezouškou s cover verzemi country písní, tak jak je znáte z vysílání country rádia úterý v tandemu.

sobota 20. dubna

OTEVŘENÍ SEZÓNY 2019

11.00 hod. - přijeďte pro prvních 20 piv zdarma

20.00 hod. - zahajuje sezónu tradičně skupina MAKADAM, ke které se přidá country kapela REKONVALESCENCE. Luxusnější otevření jsme si nemohli přát, těšíme se.


středa 1. května

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ GRILOVÁNÍ RYB

16.0018.00 hod. - každou středu v měsících květen, červen, červenec, srpen GRILUJEME RYBY. Pokud chcete větší množství ryb a mít jistotu, že je dostanete, je nutná objednávka na telefon: 603 318 922.


sobota 4. května

SJEZD DIVOKÉ ORLICE

Máme pro Vás připravené bohaté občerstvení...

20.00 - country bál se skupinou PONNY EXPRES


sobota 11. května

POCHOD PŘES TŘI HRADY

47. ročník pořádá KČT TJ Sopotnice ve spolupráci s Domovem pod hradem Žampach a obcí Potštejn. Start a cíl v Sopotnici. Připravuje se 8 pěších tras a 12 cyklotras. Tradiční Sopotnice, Osvědčený Žampach a Romantický Potštejn. Trasy na stránkách KČT Sopotnice www.kct-sopotnice.com.

Kemp western Vochtánka doprovodný program:

12.00–16.00 hod. - kapela PONNY EXPRES.

Po celý den se budeme věnovat všem účastníkům pochodu. Je připraven bohatý jídelníček dle chuti každého z Vás. Kovbojské fazole, guláše, grilovaná kuřata, vepřové kýty, steaky… a luxusní dobroty naší cukrárny.


18. – 19. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

CELÝ VÍKEND - pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát,... Pro děti jízdy na koních.
Sobota
- 20.00 hod. - country bál se skupinou SEŠLOST.


sobota 25. května

DĚTSKÝ DEN S LESY ČR

Skřítkova stezka


11.00 hod. - Zahájení a registrace dětského dne. Uvidíte ukázku lesní techniky, dřevořezbu (Speed Carving), letos poprve laserovou střelnici na létající terče a ukázku mantrailingu.
Děti zároveň čeká naučná stezka s pohádkovými postavičkami a ukázky lovecké hudby. Pro děti jsou připraveny dobroty a odměny.

15.30 hod. - Ukončení registrace lestní stezky s pohádkovými postavičkami.

17.05 hod. - HRANÁ POHÁDKA: Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE, Potštejn – O Šípkové Růžence – úprava a režie O. Sedláček.


14. - 16. června

FESTIVAL ŽIVOT 2019

PÁTEK - 17.00 hod. - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
v Anenském údolí pod hradem Potštejn. V podvečer přesun do indiánské vesnice. Přihlášení budou absolvovat FIREWALKING – přechod přes žhavé uhlí – průvodce Jiří Škvrna.

SOBOTA - 9.00 hod. - ZAHÁJENÍ PŘEDNÁŠEK na téma:
Lněný olej a naše uzdravení Mgr. Cmurová, Detoxikace organismu + kapka krve – Mgr. Šiffelová, parazité + frekvenční terapie – Zdeněk Šiffel, proč jíst lokálně a vliv místních a sezónních potravin na zdraví na zdraví + když nás myje příroda aneb renesance jedné kostky mýdla – Mgr. Hufová, přírodní oleje lisované za studena – Roman Blažko, výroba produktů z bylinek – Soňa Mrštná, prevence nemocí, irisdiagnostika – Tereza Míčková, jak pracovat s archandělskými svíčkami – Jaroslav Kozlík,…

V podvečer přesun do indiánské vesnice. Indiánský náčelník Vás nechá nahlédnou do inspirativního prostředí přírodní kultůry severoamerických indiánů. Společně necháme rozeznít zvuky bubnů a indiánských písní, budeme hledat cestu od koní k ženské intuici, která překvapivě uzdravuje...


4. – 7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL

NA HRADĚ POTŠTEJN


Čtvrtek 4. července - zahájení v 18.30 hod., úvodní představení pro dospělé: OČB Orlice – Hospoda U tří křížů od 19.00 hod., Koncert: Ivo Jahelka a Miroslav Paleček od 21.00 hod.

Pátek 5. července - Tátové ze školy: Kabaret pro děti od 16.00 hod., představení pro dospělé: DS Na skále: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu od 19.00 hod.

Sobota 6. července - loutková pohádka LD Maminy - Kašpárek a princezna z jezera od 16.00 hod., představení pro dospělé: Divadlo Inkognito: Služebníci od 19.00 hod.

Neděle 7. července - hraná pohádka: OČB Orlice – O Šípkové Růžence od 16.00 hod. a zakončení festivalu

Info - www.divadelni.potstejn.cz. Změna programu vyhrazena.


5. - 6. července

WESTERNOVÝ DEN


PÁTEK - 16.00 hod. - bramborákové hody

SOBOTA - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Velká show kovbojů a indiánů. Přeneseme Vás s Jimmym Magurou na Divoký západ s kolty proklatě nízko svěšenými.
Čekají Vás bojové hry indiánských válečníků. Náčelník Sedí pod koněm Vás provede prastarými legendami. Kovbojskou show včetně džigitovek má připravenou filmový kaskadér Jirka Bůžek s teamem. Hostem noční ohnivé show je opět Jiří Bednář, který pro Vás připravuje každý rok excelentní vystoupení - jeho ohnivá show „Koně v ohni“ a mnoho adrenalinu.


20.00 hod. - country bál se skupinou MAKADAM.

21.30 hod. - VELKÁ OHNIVÁ SHOW „Koně v ohni“.

sobota 20. července

COUNTRY FESTIVAL TOMÁŠE LINKY A

PŘÍMÉ LINKY S HOSTY, letos opět:

RANGERS BAND, REKONVALESCENCE A REVIVAL MICHAL TUČNÝ – ROSŤA FIŠER!

Host, který už u nás jednou byl a byl velkým dárkem pro Tomáše Linku k narozeninám – ALLAN MIKUŠEK. A host, který u nás ještě nebyl – PETR KOCMAN.

POZOR, ZAČÍNÁME JIŽ VE 13.00 HOD.

Slavnostního zahájení festivalu se letos ujme, samozřejmě vedle Tomáše Linky, velký znalec v oboru country Pavel BEZI Bezouška – hudební dramaturg rádia COUNTRY.
Festival odstartuje kapela
BOLASSO, dále pokračují RUDOLFINUM, MAKADAM a BESSONI.
Letos poprvé můžeme na podiu přivítat country zpěváka PETRA KOCMANA, který neodmysliteně do naší country scény patří. Je nám ctí letos opět přivítat i návštěvu ze Slovenska - ALLANA MIKUŠKA. Při loňském festivalu se Vám nesmírně líbila REKONVALESCENCE a RANGERS BAND. Takže je letos pro velký úspěch dáváme znova.
Čeká Vás opět fantastický country festival, který uzavře svým vystoupením TOMÁŠ LINKA a REVIVAL MICHALA TUČNÉHO ROSŤA FIŠER.


sobota 10. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - slavnostním zahájením Vás pozveme na setkání indiánů, zástupců americké armády a kovbojů u příležitosti výročí podepsání smlouvy o příměří mezi oběma národy. Této oslavy se zúčastní opět i sám generál Custer s doprovodem. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně Siuxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců.

DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO CO VÁS ČEKÁ.

A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s wester
novou tématikou jsou Vám k dispozici celý den.

20.00 hod. - country bál se skupinou BOLASO.
21.00 hod. - NOČNÍ SHOW AKADA A JEHO HOSTÉ
Změna programu vyhrazena.
Fotografie: Václav Kašpar.


PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2019