Přehled hlavních akcí 2018


sobota 14. dubna

OTEVŘENÍ SEZÓNY 2018

11.00 hod. - přijeďte pro prvních 20 piv zdarma

20.00 hod. - zahajuje sezónu tradičně skupina MAKADAM


středa 2. května

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ GRILOVÁNÍ RYB

16.0018.00 hod. - každou středu v měsících květen, červen, červenec, srpen GRILUJEME RYBY. Pokud chcete větší množství ryb a mít jistotu, že je dostanete, je nutná objednávka na telefon: 603 318 922.


sobota 5. května - MAXI VÍKEND

SJEZD DIVOKÉ ORLICE A

POCHOD PŘES TŘI HRADY


46. ročník pořádá KČT TJ Sopotnice ve spolupráci s Domovem pod hradem Žampach a obcí Potštejn. Start a cíl v Sopotnici. Připravuje se 8 pěších tras a 12 cyklotras. Tradiční Sopotnice, Osvědčený Žampach a Romantický Potštejn. Trasy na stránkách KČT Sopotnice www.kct-sopotnice.com.

Kemp western Vochtánka doprovodný program:

13.00–16.00 hod. - kapela PONNY EXPRES.

Po celý den se budeme věnovat všem účastníkům pochodu. Je připraven bohatý jídelníček dle chuti každého z Vás. Kovbojské fazole, guláše, gril kuřata, vepřové kýty, steaky… a luxusní dobroty naší cukrárny. Současně se v sobotu jede SJEZD DIVOKÉ ORLICE !!!

20.00–24.00 hod. - country bál se skupinou PONNY EXPRES19.–20. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

CELÝ VÍKEND - pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát,... Pro děti jízdy na koních.


sobota 26. května

DĚTSKÝ DEN S LESY ČR

Skřítkova stezka


11.00 hod. - Letos SUPER AKCE - VELKÁ DŘEVORUBECKÁ SHOW s mistrem Evropy a vícemistrem světa Martinem Komárkem STIHL TIMBERSPORTS. Děti zároveň čeká naučná stezka s pohádkovými postavičkami, ukázky lovecké hudby, ukázka přibližování dříví koňmi, ukázka vábení zvěře a fotokoutek. Pro děti jsou připraveny dobroty a odměny.

16.00 hod. - HRANÁ POHÁDKA: Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE, Potštejn – BAJKA O LIŠCE A POKLADU – autor O. Sedláček


neděle 27. května

3. ročník MAMUT BIKE ORIENTEERING


9.00 hod. - 3. ročník MAMUT BIKE ORIENTREERING. Jedná se o cyklistický orientační závod jednotlivců nebo dvojic s libovolným počtem kontrol, které si účastníci volí dle svého uvážení, tak aby nasbírali v časové limitu 5 hodin co nejvíce bodů. Všechny potřebné informace o letošním ročníku, ale i o historii těchto závodů naleznete na www.mamutizlipovky.com.

Radek Sedlák: sedlakradek@centrum.cz, mob.: +420 792 315 303


4.–7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL

NA HRADĚ POTŠTEJN


Středa 4. července - festival Divadelní Potštejn, zahájení v 18.30 hod., úvodní představení pro dospělé: OČB Orlice – Manželské psycho od 19.00 hod., vystoupení písničkáře Pavla Dobeše od 21.00 hod.

Čtvrtek 5. července - festival Divadelní Potštejn: loutková pohádka: Bářino toulavé divadlo - Pasáček vepřů od 16.00 hod., představení pro dospělé: Dipona - 5 dolarů za lásku od 19.00 hod.

Pátek 6. července - festival Divadelní Potštejn: loutková pohádka LD Maminy - Noe, Jonáš a ti druzí od 16.00 hod., představení pro dospělé: BEZNO - Bláznivé námluvy od 19.00 hod.

Sobota 7. července - Divadelní Potštejn: hraná pohádka: OČB Orlice – O lišce a pokladu od 16.00 a zakončení festivalu

Info - www.divadelni.potstejn.cz. Změna programu vyhrazena.


sobota 7. července

WESTERNOVÝ DEN

S ALBERTÍKEM


PÁTEK - 16.00 hod. - bramborákové hody

SOBOTA - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Velká show kovbojů a indiánů. Přeneseme Vás s Jimmym Magurou na Divoký západ s kolty proklatě nízko svěšenými. Velkou show má připravenou školák Albertík, který Vás bude celým westernovým dnem provázet. Letos chce zaujmou show, kterou jsme ještě neviděli. Za kovboje a westernovou show včetně džigitovky tu bude Ranch Bánov. Čekají Vás bojové hry indiánských válečníků. Náčelník Sedí pod koněm Vás provede prastarými legendami. Hostem večera je filmový kaskadér Jiří Bednář, jeho ohnivá show „Koně v hořícím domě“ a mnoho adrenalinu.

20.00 hod. - country bál se skupinou MAKADAM.

21.30 hod. - VELKÁ OHNIVÁ SHOW „Koně v ohni“.
sobota 21. července

COUNTRY FESTIVAL TOMÁŠE LINKY A

PŘÍMÉ LINKY S HOSTY RANGERS BAND,

REKONVALESCENCE A REVIVAL MICHAL

TUČNÝ – ROSŤA FIŠER!


13.00 hod. - slavnostního zahájení festivalu se letos ujme, samozřejmě vedle Tomáše Linky, velký znalec v oboru country Pavel BEZI Bezouška – hudební dramaturg rádia COUNTRY. Festival odstartuje kapela PONNY EXPRES, dále pokračují BESSONI a MAKADAM. Letos poprve můžeme na podiu přivítat country skupinu REKONVALESCENCE, která má pro Vás připraveny i písně Jindry Šťahlavského. Je nám ctí letos přivítat i legendární kapelu RANGERS BAND. Čeká Vás opět fantastický country festival, který uzavře svým vystoupením TOMÁŠ LINKA A REVIVAL MICHALA TUČNÉHO ROSŤA FIŠER.


sobota 11. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - slavnostním zahájením Vás pozveme na setkání indiánů, zástupců americké armády a kovbojů u příležitosti výročí podepsání smlouvy o příměří mezi oběma národy. Této oslavy se zúčastní opět i sám generál Custer s doprovodem. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně siuxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců. DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO CO VÁS ČEKÁ. A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s westernovou tématikou jsou Vám k dispozici celý den.

20.00 hod. - country bál se skupinou BOLASO.
21.00 hod. - NOČNÍ SHOW AKADA A JEHO HOSTÉ
Změna programu vyhrazena.
Fotografie: Václav Kašpar.


PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2012