Výběr z akcí 2018 pro děti

19.–20. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

CELÝ VÍKEND - pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát,... Pro děti jízdy na koních.

sobota 26. května

DĚTSKÝ DEN S LESY ČR

Skřítkova stezka


11.00 hod. - Letos SUPER AKCE - VELKÁ DŘEVORUBECKÁ SHOW s mistrem Evropy a vícemistrem světa Martinem Komárkem STIHL TIMBERSPORTS. Děti zároveň čeká naučná stezka s pohádkovými postavičkami, ukázky lovecké hudby, ukázka přibližování dříví koňmi, ukázka vábení zvěře a fotokoutek. Pro děti jsou připraveny dobroty a odměny.

16.00 hod. - HRANÁ POHÁDKA: Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE, Potštejn – BAJKA O LIŠCE A POKLADU – autor O. Sedláček4.–7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL

NA HRADĚ POTŠTEJN

pro děti:

Čtvrtek 5. července - loutková pohádka:
Bářino toulavé divadlo - Pasáček vepřů od
16.00 hod.


Pátek 6. července - loutková pohádka:
LD Maminy - Noe, Jonáš a ti druzí od
16.00 hod.


Sobota 7. července - hraná pohádka:
OČB Orlice – O lišce a pokladu od 16.00 a zakončení festivalu


Info - www.divadelni.potstejn.cz. Změna programu vyhrazena.


sobota 7. července

WESTERNOVÝ DEN

S ALBERTÍKEM


PÁTEK - 16.00 hod. - bramborákové hody

SOBOTA - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Velká show kovbojů a indiánů. Přeneseme Vás s Jimmym Magurou na Divoký západ s kolty proklatě nízko svěšenými. Velkou show má připravenou školák Albertík, který Vás bude celým westernovým dnem provázet. Letos chce zaujmou show, kterou jsme ještě neviděli. Za kovboje a westernovou show včetně džigitovky tu bude Ranch Bánov. Čekají Vás bojové hry indiánských válečníků. Náčelník Sedí pod koněm Vás provede prastarými legendami. Hostem večera je filmový kaskadér Jiří Bednář, jeho ohnivá show „Koně v hořícím domě“ a mnoho adrenalinu.


sobota 11. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - slavnostním zahájením Vás pozveme na setkání indiánů, zástupců americké armády a kovbojů u příležitosti výročí podepsání smlouvy o příměří mezi oběma národy. Této oslavy se zúčastní opět i sám generál Custer s doprovodem. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně siuxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců. DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO CO VÁS ČEKÁ. A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s westernovou tématikou jsou Vám k dispozici celý den.
Změna programu vyhrazena.

PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2012